Z Alaski do Meksyku

 

 

Piotr Strzeżysz jest jednym z najbardziej doświadczonych współczesnych polskich podróżników rowerowych. Za swoje wyprawy został dwukrotnie uhonorowany wyróżnieniem na gdyńskich „Kolosach” (zimą do Tybetu i Ameryki Południowej). Obecnie przygotowuje się do podróży po Ameryce Północnej, której patronujemy.

 

 

 

 

 

Pisze o sobie:

Jeżdżę rowerem, odkąd sięgam pamięcią. Najwcześniejsze wspomnienie z dzieciństwa mam z rowerem pod nogami, więc może już się tak urodziłem?

Jak nie jeżdżę dłużej niż kilka tygodni, zaczynam chorować i nie pomaga żaden antybiotyk a lekarza nie pytam, kiedy będę zdrowy, tylko kiedy znów będę mógł jeździć na rowerze.

Podobno jeździłem kiedyś na czterech kółkach, ale pierwsze wspomnienia mam już w dwoma. Zajeździłem w życiu wiele rowerów. Stare składaki, jak Wigry, czy Jubilat, potem szosówki, a potem dziadka Ukrainę, która w końcu, pomimo kilkukrotnych spawów we wszelkich możliwych łączeniach nie nadawała się już do jazdy… No i w podeszłym wieku zakatowałem kilka górali…

Na dziadkowej Ukrainie jeździłem trochę po Polsce, pierwszy poważniejszy wyjazd odbyłem w Alpy, gdzie potem kilkakrotnie wracałem. Zanim wyjechałem poza Europę, zwiedziłem prawie wszystkie jej kraje, łącznie z Islandią, na której byłem trzykrotnie.

Potem na zmianę północna Afryka, Azja, Ameryka Południowa i teraz w planach Ameryka Północna.

Lubię opowiadać o wyjazdach i dzielić się wspomnieniami poprzez słowa i zdjęcia.

Lubię przestrzeń i wiatr i śnieg, jak skrzypi pod oponami roweru.

Chociaż nie jestem idealny, to idealnie sobie z tym radze. 

Strona Piotra Strzeżysza: http://onthebike.pl/

Rozmowa z Piotrem tuż przed wyjazdem
Przeczytaj wywiad po powrocie z wyprawy

Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 16777160 bytes) in /www/kazimierznowak_www/www/kazimierznowak.org/wp-includes/functions.php on line 3746