Czadowa Studnia

Studnia dla Bir Ueli

Ze względu na trudną sytuację z w Czadzie z bólem serca zdecydowaliśmy się wstrzymać ten projekt. Jego realizacja wiązała się ze zbyt dużym ryzykiem. Środki na ten cel zdecydowaliśmy przeznaczyć na inny, również niosący pomoc w Afryce: Z dżungli na studia.

Tekst archiwalny:

W Lipcu 2011 r., grupa podróżników jadących śladami Kazimierza Nowaka przez Czad, dotarła do niewielkiej osady na pustyni – Bir Ueli, leżącej daleko od szlaków komunikacyjnych. To właśnie tam Kazimierz Nowak zakupił swojego wielbłąda, którego nazwał „Ueli”, a którym następnie przemierzył całą Saharę. Okazało się, że mieszkańcy Bir Ueli korzystają z płytkiej studni, gdzie woda jest mętna i słonawa. Podróżnicy postanowili, że w tak ważnym miejscu dla historii polskich eksploracji warto zrobić coś wartościowego dla tutejszych mieszkańców. Wybudowanie tam studni z prawdziwego zdarzenia byłoby pięknym epilogiem podróży upamiętniającej postać K. Nowaka.

Koszt całego przedsięwzięcia jest stosunkowo niewielki – ok. 25 tys. zł. Zachęcamy wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć budowę tej właśnie studni do wpłaty darowizny na konto naszej Fundacji:

Fundacja im. Kazimierza Nowaka
ul. Starołęcka 18, 61-361 Poznań
88109014760000000115223165
BZWBK XXIII O/Poznań

tytuł przelewu: „CZADOWA STUDNIA”

Kazimierz Nowak i Ueli – nabyty w osadzie Bir Ueli w Kraju Kanem (Czad)


Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 16777159 bytes) in /www/kazimierznowak_www/www/kazimierznowak.org/wp-includes/functions.php on line 3746