Kongo – rozbudowa szkoły

Dzieci

Rozpoczęliśmy realizację projektu, którego celem jest poprawienie sytuacji edukacyjno – zdrowotnej w Tumkii, w rejonie Kenge w Kongo DRC. Projekt koordynuje Fundacja im. Kazimierza Nowaka a sponsorem jest Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Polsce w ramach programu Polska Pomoc.

MBOTE MINGI

Postanowiliśmy wyjść na przeciw problemom, o jakich informowali nas misjonarze życjący w Tumikii. Dlatego rozbudujemy tam szkołę o pomieszczenia dla najmłodszych dzieci. Organizujemy też zaplecze ambulatoryjne. W okolicy ośrodka o nazwie Mbote Mingi (co oznacza „Witaj Bracie”) powstaną poletka uprawne obsiane kukurydzą, maniokiem, warzywami korzennymi, bananowcami. Na części zajęć dzieci i młodzież będą uczyły się uprawy, technik przygotowywania ziemi pod uprawę, sadzenia, pielęgnowania upraw w praktyce. Kiedy poletka zaczną przynosić odpowiednie plony, ośrodek będzie mógł za ich pośrednictwem zarabiać na siebie, przynajmniej w pewnym stopniu. Będzie też mógł częściowo wspierać rodziców, którzy odpowiadają za wyżywienie dzieci w ośrodku. Oprócz upraw prowadzona będzie wzorcowa hodowla drobiu. Do tego celu zbudowany zostanie specjalny kurnik.

W menu po prawej stronie znajdziesz więcej informacji o Kongo i o naszym projekcie.

Poszukiwani wolontariusze i sponsorzy (na kolejne oraz towarzyszące budowie działania). Jeśli chciałabyś/chciałbyś się włączyć do działania – zapraszamy i prosimy o kontakt z koordynatorem projektu (jest podany w zakładce „Zostań wolontariuszem”).

 


Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 16777158 bytes) in /www/kazimierznowak_www/www/kazimierznowak.org/wp-includes/functions.php on line 3746