Afrykańskie gry w Poznaniu

Serdecznie zapraszamy na pierwsze plenerowe spotkanie w ramach projektu MANKALOWISKO.

Nie znasz jeszcze Mankali?
Mankala to ponoć najstarszy typ gier jaki istnieje i zachował się do naszych czasów (reguły gry). Do dzisiaj w wielu zakątkach świata, od afrykańskich pustyń po azjatyckie stepy, w niezliczone jej warianty grają miliony ludzi. Proste zasady do nauczenia się w kilka minut (w zależności od wariantu), nieskomplikowane przybory do gry, które można samemu sobie przygotować i dużo dobrej zabawy. A do tego świetny trening umysłowy, ćwiczenie spostrzegawczości i myślenia strategicznego. Dla dzieci i dla dorosłych.

W trakcie spotkania poznasz reguły gry, będziesz mógł przetestować je w praktyce a przy okazji na warsztatach plastycznych wykonać swoją własną planszę do gry.

Przyjdź! Zagraj! Sam zrób planszę do gry!

GDZIE I KIEDY NAS ZNAJDZIESZ?
19.07.2014 – godz: 12:00 – 14:00

Poznań, Ostrów Tumski, plac przy Katedrze (gry) oraz dziedziniec zewnętrzny Akademii Lubrańskiego – Muzeum Archidiecezjalne (gry i warsztaty plastyczne)

WSTĘP WOLNY!

Zapraszamy!

Stowarzyszenie Wędrowni Architekci

Projekt współfinansowany ze środków Wydziału Kultury i Dziedzictwa Urzędu Miasta Poznania.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 16777159 bytes) in /www/kazimierznowak_www/www/kazimierznowak.org/wp-includes/functions.php on line 3746