Album

Wydawnictwo Sorus, pod patronatem naszej Fundacji, przygotowuje wyjątkową publikację dotyczącą afrykańskiej podróży Kazimierza Nowaka. Będzie nią dwujęzyczny (polsko-angielski) album. Znajdzie się w nim kilkaset fotografii podróżnika, w tym wiele z nich wcześniej niepublikowanych. Całość podzielona będzie na części, zgodnie z chronologią podróży. Pod zdjęciami znajdą się oryginalne podpisy autora. Zdjęciom towarzyszyć będą także teksty: fragmenty reportaży z książki Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd oraz niepublikowanych dotąd listów do żony. Oprócz fotografii, album ilustrować będą zdjęcia poszczególnych kart pamiętnika Nowaka, rękopisów listów do żony oraz mapy. Ponadto, każdy z 14. rozdziałów będzie poprzedzony wstępem, wprowadzającym czytelnika w okoliczności historyczne kolejnego z państw kolonialnych na trasie Nowaka, a także przedstawiającym zarys przebiegu jego podróży na danym etapie.

 

Pragniemy, aby album był wydany możliwie na jak najwyższym poziomie, zarówno merytorycznym jak i estetycznym. Łączy się to niestety z wysokimi kosztami przygotowania, tłumaczenia oraz druku. Z powodów finansowych, zastaliśmy zmuszeni do przełożenia terminu wydania z maja 2011 na późniejszy.

Dlatego zapraszamy Wszystkich zainteresowanych wsparciem wydania tej szczególnej pozycji do kontaktu z nami.

Dominik Szmajda (opiekun projektu)


Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 16777158 bytes) in /www/kazimierznowak_www/www/kazimierznowak.org/wp-includes/functions.php on line 3746